Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні в Києві створили Асоціацію розвитку суддівського самоврядування, яка допомагатиме Раді суддів України.Найближчих 2 роки Асоціація планує домагатись неухильного дотримання професійних прав суддів.
Сьогодні на установчих зборах було затверджено статут, основні завдання Асоціації та обрано керівні органи.
Як повідомили "ЗіБ" в Асоціації, організація має намір стати опорою суддівського самоврядування та Ради суддів України на рівні областей. Асоціація також планує об’єднати активних суддів в усіх регіонах України для координації дій, реалізації Стратегії розвитку судової влади, рішень з’їздів суддів, РСУ, зборів суддів окремих судів, захисту суддів та судової влади від протиправних посягань.
Асоціація не є альтернативою органам суддівського самоврядування, які діють згідно закону, зауважують в АРСС.
Членами Асоціації можуть бути судді, судді у відставці, судді, які вийшли на пенсію з посади судді, що мають хорошу репутацію, визнають мету Асоціації та сприяють у реалізації її завдань. Рішення про прийняття членів до Асоціації ухвалює Правління АРСС на підставі особистої заяви кандидата.
У розпорядження "ЗіБ" також потрапив документ щодо основних завдань Асоціації на 2016-2017 роки, з якими пропонуємо ознайомитись нижче.
Основні завдання АРСС на 2016 - 17 рр.
1. Залучити до Асоціації суддів з лідерським потенціалом, створити відділення Асоціації та підтвердити всеукраїнський статус.
2. Підтримувати ініціативи з усіх напрямків роботи Асоціації та створити можливості розвитку для кожного активного судді.
3. Висловлювати позицію Асоціації щодо усіх ключових ідей, законодавчих ініціатив та правових рішень в державі, що стосуються судової влади. Домагатися реалізації в Україні загальновизнаних міжнародних стандартів у галузі правосуддя.
4. Підтримувати Раду суддів України у впровадженні рішень, що узгоджуються з метою та завданнями діяльності Асоціації.
5. Здійснювати громадський контроль за діяльністю Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, Державної судової адміністрації України та інших державних органів у частині, що стосується судів та суддів.
6. Забезпечити участь Асоціації в процесі первинного та кваліфікаційного оцінювання суддів.
7. Домагатися неухильного дотримання професійних прав суддів.
8. Налагодити ефективну співпрацю Асоціації з іншими громадськими об’єднаннями суддів та правників.
9. Організувати ефективну комунікацію суддів між собою та з громадянським суспільством.
10. Налагодити відносини з провідними засобами масової інформації, розвивати власні канали комунікації, створити сайт.
11. Налагодити співпрацю з основними
міжнародними організаціями суддів.
12. Налагодити співпрацю з міжнародними організаціями, які надають підтримку ініціативам у галузі правосуддя.