flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Нардепи визначили механізм реструктуризації боргів в інвалюті

06 липня 2015, 12:13

 Верховна Рада погодила реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті. Даний акт стосується тільки кредитних договорів фізичних осіб - громадян України, укладених до набрання чинності цим Законом, і не поширюється на кредити, які надавалися для ведення підприємницької діяльності.

Відповідний Закон (проект №1558-1) сьогодні було прийнято в третьому читанні.

Документом передбачено, що кредитори за письмовою заявою позичальників, які мають діючі невиконані (на момент набуття чинності цим Законом) зобов’язання за споживчими кредитами, зобов’язані провести реструктуризацію зобов’язань за такими споживчими кредитами.

Позичальник має право протягом року з дня набрання чинності цим Законом звернутися до кредитора з заявою про реструктуризацію зобов’язань за споживчим кредитом.

Кредиторам забороняється відступати право вимоги

за споживчими кредитами іншим особам без попередньої пропозиції виконання грошового зобов’язання позичальнику та його поручителю/поручителям за ціною відступлення права вимоги. Окрім того, забороняється встановлення будь-яких додаткових платежів.

Реструктуризація існуючих зобов'язань позичальника за споживчим кредитом, а саме невиплаченої суми кредиту та нарахованих, але не сплачених процентів здійснюється шляхом заміни валюти виконання зобов’язань за споживчим кредитам у національну валюту України за офіційним курсом Національного банку України  на дату підписання кредитного договору. 

Нараховані на дату реструктуризації штрафи та пені, а також різниця між сумою нарахованих процентів за підвищеною процентною ставкою та основною процентною ставкою по кредитному договору на дату реструктуризації підлягають списанню.

Протягом двох років з моменту набуття чинності Законом встановлюється мораторій на звернення стягнення на будь-яке майно позичальників та/або їх поручителів, наданих в забезпечення виконання зобов’язань за споживчими кредитами.  Однак, у разі неможливості виконувати зобов'язання за споживчим кредитом, в тому числі і після

реструктуризації, позичальник може звернутись до кредитора із заявою про передачу у власність кредитора предмета застави/іпотеки.